• ATA Venza Sentetik 12 Cal 71 Cm Av Tüfeği
  • ATA Venza Sentetik 12 Cal 71 Cm Av Tüfeği
ATA Venza Sentetik 12 Cal 71 Cm Av Tüfeği
Ürün Kodu : 495.A1VE0171SY015       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Ata Arms
18,216.00 TL   Kdv Dahil
Ücretsiz Kargo
-
+

ATA Venza Sentetik 12 Cal 71 cm Av Tüfeği


VENZA, köşeli hatlarıyla dinamik ve şık bir tasarıma sahiptir. 12, 20 kalibre ve dört ayrı gövde rengi seçeneğinin yanında, dinamik dizaynı ve 2 numara mat yağlı ahşap görünümüyle de herkesin gözü üstünüzde olacaktır. VENZA’nın ayrıca Soft Touch Sentetik, Kamo, Karbon ve ahşap üzeri Foneks kaplama opsiyonları da mevcuttur. Venza, köşeli gövde tasarımı sayesinde atış esnasında hedefe doğrultulduğunda arpacığı direk göz hizasına getirir ve etraftaki yansımalardan tamamen arınmış olarak hedefe odaklanmanızı kolaylaştırır. VENZA, kullanıcılara mükemmel performans ve konfor sağlamak için "GPCS” olarak bilinen "Gaz Basıncı Kontrol Sistemi” ile üretilmektedir. Tüm dünyada patenti ATA ARMS’ a ait olan bu sistem aslında iki sistemin birleştirilmiş edilmiş halidir. Bunlardan birincisi kısa tepmeli (short recoil) sistem ve diğeri ise otomatik gaz basınç ayar valfli sistemdir (gas operated). Yüksek basınçlı bir fişekle ateş edildiğinde namlu ve tüm hareketli sistemler geriye doğru hareket eder ve gaz tahliye deliklerini açarlar. Namlu içinden gaz odasına gelen basınçlı gaz, açılmış tahliye deliklerinden dışarı çıkar. Bu durum tüfeğin enerjisinin geri tepme olarak daha az hissedilmesine ve dolayısıyla namlunun çok daha az şahlanması ile daha başarılı atış gerçekleştirmenize yardımcı olur. Düşük basınçlı fişekle ateş edildiğinde namlu geriye doğru hareket etmez ancak gaz odasına gelen basınçlı gaz, paslanmaz pistonu iterek mekanizmanın geriye hareket etmesini sağlar. Böylece sistem en uygun şekilde çalışır. ATA ARMS’ın bu patentli entegre sistemi, mekanizmanın çalışma hızını optimize ederek tüfeğin kararlılığını artırır. Atıcı arka arkaya yapacağı seri atışlarda daha az sarsılan, atış kararlılığı son derece düzgün bir tüfekle atışlarını yapma imkânı bulur.


TEKNİK ÖZELLİKLER
 KALİBRE  12
 FİŞEK YATAĞI  3""
 NAMLU BOYU SEÇENEKLERİ  71 cm 
 ŞOK  F, IM, M, IC, SK
 ŞARJÖR KAPASİTESİ  3
 KUNDAK  SENTETİK
 AĞIRLIK  3,2 kg

HAREKETLİ NAMLU: VENZA’nın hareketli namlusu atış esnasında geriye doğru hareket ederek mekanizmaya ilk hareketini verir. Sistem aynı anda gaz valfini de açarak fazla gaz basıncını tahliye eder. Hareketli namlu, ağır dolu fişekler ateşlendiğinde hafifçe geri doğru hareket ederek namlu şahlanmasını en aza indirir ve peş peşe yapılan seri atışların daha isabetli-kararlı yapılmasına olanak sağlar. Bu özellik namlu şahlanması ve geri tepmeyi azaltığı gibi kullanıcılarına 24 gramdan, magnum doluya kadar tek pistonla atma imkanı verir. VENZA, en ağır dolu fişek ile atış yapılsa bile tüfeğin geri tepmesinden dolayı omuzda hissedilen darbeyi en aza indirir gibi birden fazla hedefe de seri atışlar yapabilirsiniz.


VENZA MEKANİZMA: VENZA’nın ileri teknoloji ile üretilmiş özel çelik alaşımlı, sert krom kaplamalı mekanizması en zorlu ömür testlerini başarı ile geçmektedir. Ayrıca korozyon direnci (paslanmazlık) de dünya standartlarının ötesindedir.


GAZ BASINCI KONTROL SİSTEMİ: Gaz Basıncı Kontrol Sistemi, yüksek basınçlı fişekle ateş edildiğinde namlu - mekanizma grubunun geriye hareketiyle gaz çıkış deliklerinin açılmasını sağlar ve basınçlı gaz, gaz tahliye deliklerinden dışarıya kolayca çıkar. Bunun sonucunda geri tepme azalır. Geri tepmenin az olması aynı zamanda tüfeğin isabet oranını ve kararlılığını artırır. VENZA, rakiplerine oranla daha küçük gaz deliklerine sahiptir. Bu sayede mükemmel grupman ve penetrasyona sahiptir. Venza’nın GPCS (Gaz Basıncı Kontrol Sistemi) tüfeğinizi ateşlediğinizde mükemmel istikrar ve ekstra kontrol sağlamaktadır. Bu sayede, Venza ile hedefe daha isabetli atışlar yaparken, daha az geri tepme ve daha az namlu ağzı şahlanması gerçekleşecektir. Bu özellik sayesinde tek bir hedefe art arda atışlar yapabileceğiniz gibi birden fazla hedefe de seri atışlar yapabilirsiniz.


TETİK SİSTEMİ: Tetik sistemi hassas bir atış için özel bir şekilde tasarlanmıştır. Tüfeğin temizlenmesi için bütün tetik mekanizması kolayca sökülür; bunu yapmak için tek bir tutma pimini sökmek yeterlidir. VENZA‘nın emniyet butonu da kullanım kolaylığı açısından özel tasarımlıdır. Ayrıca emniyet butonu, sol el kullanıcıları için çok kolay bir şekilde çalışma yönünün tersine çevrilebilir.


GÖVDE: VENZA’nın Havacılık Sanayi’nde de kullanılan hafif alaşımlı CNC makinelerde işlenen hafifletilmiş gövdesi güneş ışınlarını izole eden özel köşeli bir tasarıma sahiptir. Tüm modeller dört renk ile sunulmaktadır. Siyah renkli model mat krom kaplıdır. Bronz, gri ve yeşil modeller ise Amerikan Savunma Sanayi’nde de kullanılan Cerakote marka boya ile boyanmıştır.


ŞOK SİSTEMİ: Hedefe daha isabetli atışlar yapabilmek için 70 mm uzunluğunda VENZA için özel ölçülerde tasarlanmış şoklara sahiptir.


Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.